← Poslanci MČ Košice-SeverSever · poslanci · profil

Matej Kundrát

Mandát v Miestnom zastupiteľstve MČ Košice-Sever · volebný obvod č. 1 · obdobie 2022–2026

prvé obdobie v dátach od 2010aj MsZ Košice od 2022

V skratkeMatej Kundrát: mandát v MZ MČ Košice-Sever od volieb 2022. V dátach od roku 2010 je to prvé volebné obdobie. Mandát v Mestskom zastupiteľstve Košice: od volieb 2022. Zápisnice z obdobia 2022–2026 (spracované do 29. 4. 2026) uvádzajú pri tomto mene — vystúpenia v rozprave: 42, faktické poznámky: 3, interpelácie: 0, vlastné návrhy: 8. Počet zasadnutí so zápisnicou v tomto období: 12. Hlasovania s menným zoznamom počas mandátu (do 7. 10. 2026): 160 celkom — za 147, proti 1, zdržanie sa 4, nehlasovanie 0, neprítomnosť 8.

Volebné obdobia
MZ Sever od 2022 · MsZ Košice od 2022
Vo funkcii spolu
3 r. 11 m.
od 29. 10. 2022 do 7. 10. 2026 (posledný doklad) · 1 439 dní (roky a mesiace sa zaokrúhľujú nadol) · súbežné mandáty sa nesčítavajú · pri mandáte v meste zánik nespracúvame, počíta sa od volieb po posledný doklad
Zastupiteľstvá
MsZ Košice · MZ Sever
mesto: zápisnice a hlasovania mesta zatiaľ nespracúvame

Mandáty v čase

Každý pás je jeden mandát; šírka je čas. Zvislé čiarky sú dni komunálnych volieb, medzera medzi pásmi je nové obdobie. Dĺžku rátame od dňa volieb po ďalšie voľby, pri náhradníkovi od sľubu, pri zániku po deň zániku a pri trvajúcom mandáte po posledný doklad v dátach — nie po dnešok.

mestská časťmesto Košiceiná mestská časťcelé obdobie, mandát len časťkandidatúradáta nemáme (stĺpec „?“ = roky pred 2006)posledný doklad 7. 10. 2026

MZ MČ Košice-Sever1 obdobie
Mestské zastupiteľstvo Košice1 obdobie

Z ktorých rokov máme aké dáta

Výsledky voliebŠÚ SR · od 2006
1
Zápisnice MZ Sever21. 11. 2012 – 29. 4. 2026
23
Menné zoznamy MZ Sever6. 8. 2012 – 7. 10. 2026 · len prijaté uznesenia
3
Zápisnice a hlasovania MsZ Košicezatiaľ nespracúvame
zatiaľ nespracúvame

1 zoznamy zvolených poslancov z výsledkov volieb ŠÚ SR máme od volieb 2006; zoznam poslancov MZ Sever pre 2010 je z uznesenia o zložení sľubu poslancov (menný zoznam zvolených poslancov MČ za 2010 Štatistický úrad SR v nami spracovaných súboroch nenesie). Staršie voľby v našich dátach nie sú — preto „najmenej“. 2 zápisnice MZ Sever máme od 21. 11. 2012, menné zoznamy od 6. 8. 2012; skorší mandát je šrafa, nie nula. 3 dosah dát: posledná spracovaná zápisnica 29. 4. 2026, posledný menný zoznam 7. 10. 2026. Čísla na tejto stránke končia tam, nie dneškom. Podrobne v časti Zdroje.

Obdobia v číslach

ObdobieZastupiteľstvoMandátAkoHlasy vo voľbáchZdroj
2022–2026MZ Sever · obvod 129. 10. 2022 – trvá (doklad 7. 10. 2026)zvolenie vo voľbách903 hlasovvýsledky volieb 2022, ŠÚ SR
sľub: uznesenie č. 1/2022 z ustanovujúceho zasadnutia MZ 28. 11. 2022
2022–2026MsZ Košice · obvod 129. 10. 2022 – trvá (doklad 7. 10. 2026)zvolenie vo voľbách1 526 hlasovvýsledky volieb 2022, ŠÚ SR

Činnosť na zasadnutiach

Počty zo zápisníc MZ Sever počas mandátu. Pojmy definuje rokovací poriadok; počíta sa podľa pravidla pri každej dlaždici — rovnako pre každého poslanca. Každé číslo otvorí zoznam záznamov a každý záznam vedie na stranu zápisnice.

Počty hovoria, čo je zapísané v zápisnici, nie koľko poslanec skutočne hovoril. Podrobnosť zápisníc sa medzi rokmi aj mestskými časťami líši — porovnanie rokov, období či mestských častí je porovnanie zápisníc, nie ľudí.

Obdobie 2022–2026

Vystúpenia v rozprave
v období 2022–2026

Zápis, v ktorom zápisnica menuje poslanca ako rečníka v rozprave. Počíta sa zapísaný ťah, nie dĺžka reči; faktická poznámka je samostatný druh. (§ 11 ods. 10–11 rokovací poriadok)

50
Faktické poznámky
v období 2022–2026

Účastníci rokovania sa môžu hlásiť v rozprave s faktickou poznámkou; poslanci ňou reagujú na vystúpenie posledného rečníka. Nemožno ňou podávať návrhy na doplnenie alebo zmenu programu, pozmeňujúce návrhy ani návrhy uznesení. Počíta sa každý zapísaný ťah, ktorý zápisnica označí ako faktickú poznámku. (§ 11 ods. 15 rokovací poriadok)

50
Interpelácie
v období 2022–2026

Kvalifikovaná závažná otázka o výkone samosprávy mestskej časti, uzneseniach zastupiteľstva a činnosti orgánov mestskej časti. Podáva sa písomne starostovi najneskôr v deň rokovania; ústne prednesenie v bode programu písomnú povinnosť neruší. Počíta sa najviac jedna za zasadnutie, aj keď obsahovala viac otázok; zmienka o staršej interpelácii alebo odpoveď na ňu sa nepočíta. (§ 16 ods. 1–9, 12–14 rokovací poriadok)

50
Vlastné návrhy
v období 2022–2026

Formálny návrh (doplňujúci, pozmeňujúci, procedurálny, návrh uznesenia, nominácia), ktorý zápisnica pripisuje poslancovi menom. Ten istý návrh sa nepočíta dvakrát; podnet vo vystúpení („navrhol, aby úrad zvážil …“) návrhom nie je. (pravidlo počítania tohto webu)

50

Zápisnicu máme z 12 zasadnutí (28. 11. 2022 – 29. 4. 2026); k ďalším 14 zasadnutiam v čase mandátu zápisnicu v našich dátach nemáme — ich počty chýbajú, nie sú nulové.

Mierka: všetky štyri grafy tohto profilu majú spoločnú mierku 0–50, takže sa dajú porovnať medzi sebou. Grafy dvoch poslancov sa neporovnávajú výškou — každý profil má mierku podľa vlastných čísel. Prázdny stĺpec s pomlčkou = zápisnice z obdobia nemáme alebo ten druh nezapisujú (nie nula). Druhy sa nesčítavajú: ten istý ťah zápisnice môže byť vystúpením aj interpeláciou či návrhom (návrh zapísaný len pri hlasovaní o ňom vystúpením nie je).

Mestské zastupiteľstvo Košice 2022–2026: zápisnice ani hlasovania mesta zatiaľ nespracúvame — počty nepoznáme, nie sú nulové. Je to medzera na našej strane, nie na strane mesta.

Počty po rokoch (2022–2026)
RokVystúp.Fakt.Interp.NávrhyZasadnutí so zápisnicou
202260031
2023202035
2024111002
202520022
202630002

Rok 2026 je do 29. 4. 2026 (posledná spracovaná zápisnica). Počet zasadnutí so zápisnicou je len z tých, ku ktorým zápisnicu v našich dátach máme; rok mohol mať aj ďalšie zasadnutia.

Záznamy zo zápisníc

Text záznamu je názov bodu programu zo zápisnice, nie náš súhrn. Odkaz vedie na stranu zápisnice; číslo riadka je riadok v textovej podobe zápisnice, ktorú sme z PDF získali.

Záznamy zo zápisníc · 2022–2026 · 28. 11. 2022 – 29. 4. 2026

22. zasadnutie · 29. 4. 2026zápisnica
vystúpenie
bod 4 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na rok 2026 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 3 · r. 137
vystúpenie
bod 5 · Žiadosti o poskytnutie dotácií podľa Všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti Košice-Sever č. 55/2021 o podmienkach poskytovania dotácií z rozpočtu Mestskej časti Košice-Sever
s. 4 · r. 201
21. zasadnutie · 11. 2. 2026zápisnica
vystúpenie
bod 4 · Informácia o vykonanej zmene Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na rok 2025 (5. rozpočtové opatrenie)
s. 3 · r. 125
16. zasadnutie · 12. 3. 2025zápisnica
vlastný návrh
bod 3.1 · Informácia o stavebných aktivitách v mestskej časti Košice-Sever
s. 4 · r. 161
vlastný návrh
bod 3.1 · Informácia o stavebných aktivitách v mestskej časti Košice-Sever
s. 4 · r. 165
vystúpenie
bod 3.1 · Informácia o stavebných aktivitách v mestskej časti Košice-Sever
s. 4 · r. 165
vystúpenie
bod 7 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na rok 2025 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 7 · r. 348
10. zasadnutie · 19. 6. 2024zápisnica
vystúpenie
bod 4 · Návrh záverečného účtu za rok 2023
s. 3 · r. 136
vystúpenie
bod 5 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na roky 2024 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 4 · r. 173
vystúpenie
bod 5 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na roky 2024 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 4 · r. 192
vystúpenie
bod 5 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na roky 2024 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 5 · r. 219
vystúpenie
bod 5 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na roky 2024 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 5 · r. 224
faktická poznámka
bod 5 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na roky 2024 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 5 · r. 242
9. zasadnutie · 20. 3. 2024zápisnica
vystúpenie
bod 4 · Správa veliteľa Mestskej polície mesta Košice Stanica Sever o činnosti za rok 2023
s. 4 · r. 160
vystúpenie
bod 8 · Návrh Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na roky 2024 – 2026
s. 6 · r. 267
vystúpenie
bod 9 · Návrhy na udelenie ocenení osobnostiam v mestskej časti Košice-Sever
s. 9 · r. 426
vystúpenie
bod 11 · Informácia o stavebných aktivitách v mestskej časti Košice-Sever
s. 10 · r. 463
vystúpenie
bod 11 · Informácia o stavebných aktivitách v mestskej časti Košice-Sever
s. 10 · r. 477
vystúpenie
bod 15 · Rôzne
s. 12 · r. 599
7. zasadnutie · 14. 11. 2023zápisnica
vystúpenie
bod 4 · Návrh zmeny Programového rozpočtu mestskej časti Košice-Sever na rok 2023 (2. rozpočtové opatrenie)
s. 3 · r. 121
6. zasadnutie · 20. 9. 2023zápisnica
vystúpenie
bod 5 · Informácia o stave projektov financovaných z externých zdrojov
s. 4 · r. 182
vystúpenie
bod 6 · Správa z kontroly vedenia pokladnice a obehu účtovných dokladov
s. 5 · r. 218
vystúpenie
bod 7 · Zásady poskytovania jednorazového nenávratného finančného príspevku pri narodení dieťaťa
s. 5 · r. 251
faktická poznámka
bod 7 · Zásady poskytovania jednorazového nenávratného finančného príspevku pri narodení dieťaťa
s. 5 · r. 261
faktická poznámka
bod 7 · Zásady poskytovania jednorazového nenávratného finančného príspevku pri narodení dieťaťa
s. 6 · r. 289
vystúpenie
bod 8 · Monitorovacia správa Programového rozpočtu mestskej časti Košice - Sever
s. 6 · r. 322
vystúpenie
bod 9 · Návrh zmeny Programového rozpočtu MČ Košice – Sever na rok 2023 (1. rozpočtové opatrenie)
s. 7 · r. 353
vlastný návrh
bod 11 · Informácia o činnosti Komisie na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov MZ MČ Košice – Sever
s. 9 · r. 474
vystúpenie
bod 11 · Informácia o činnosti Komisie na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov MZ MČ Košice – Sever
s. 9 · r. 474
5. zasadnutie · 21. 6. 2023zápisnica
vystúpenie
bod 8 · Informácia o stavebných aktivitách v MČ Košice - Sever
s. 5 · r. 261
vystúpenie
bod 9 · Informácia o stave projektov financovaných z externých zdrojov s účasťou MČ Košice - Sever
s. 6 · r. 298
vystúpenie
bod 9 · Informácia o stave projektov financovaných z externých zdrojov s účasťou MČ Košice - Sever
s. 6 · r. 307
vystúpenie
bod 11 · Rôzne
s. 7 · r. 365
4. zasadnutie · 17. 5. 2023zápisnica
vystúpenie
bod 4 · Návrh Programového rozpočtu MČ Košice – Sever na roky 2023-2025
s. 3 · r. 113
vystúpenie
bod 4 · Návrh Programového rozpočtu MČ Košice – Sever na roky 2023-2025
s. 3 · r. 145
vlastný návrh
bod 4 · Návrh Programového rozpočtu MČ Košice – Sever na roky 2023-2025
s. 4 · r. 153
vystúpenie
bod 4 · Návrh Programového rozpočtu MČ Košice – Sever na roky 2023-2025
s. 4 · r. 167
2. zasadnutie · 25. 1. 2023zápisnica
vlastný návrh
bod 4 · Voľba predsedov a členov komisií miestneho zastupiteľstva
s. 3 · r. 140
vystúpenie
bod 4 · Voľba predsedov a členov komisií miestneho zastupiteľstva
s. 3 · r. 140
vystúpenie
bod 4 · Voľba predsedov a členov komisií miestneho zastupiteľstva
s. 5 · r. 216
vystúpenie
bod 5 · Správa kontrolóra mestskej časti o kontrolnej činnosti za rok 2022
s. 7 · r. 362
vystúpenie
bod 8 · Správa o činnosti starostu Mestskej časti Košice – Sever za obdobie od 01.09.2022 do 31.12.2022
s. 9 · r. 482
vystúpenie
bod 8 · Správa o činnosti starostu Mestskej časti Košice – Sever za obdobie od 01.09.2022 do 31.12.2022
s. 9 · r. 494
vystúpenie
bod 11 · Rôzne
s. 11 · r. 605
Ustanovujúce zasadnutie · 28. 11. 2022zápisnica
vlastný návrh
bod 9 · Zriadenie miestnej rady a voľba jej členov
s. 8 · r. 410
vystúpenie
bod 9 · Zriadenie miestnej rady a voľba jej členov
s. 8 · r. 410
vystúpenie
bod 10 · Zriadenie komisií miestneho zastupiteľstva, voľba ich predsedov a členov z radov poslancov
s. 10 · r. 497
vlastný návrh
bod 10 · Zriadenie komisií miestneho zastupiteľstva, voľba ich predsedov a členov z radov poslancov
s. 10 · r. 531
vystúpenie
bod 10 · Zriadenie komisií miestneho zastupiteľstva, voľba ich predsedov a členov z radov poslancov
s. 11 · r. 557
vystúpenie
bod 10 · Zriadenie komisií miestneho zastupiteľstva, voľba ich predsedov a členov z radov poslancov
s. 11 · r. 568
vlastný návrh
bod 10 · Zriadenie komisií miestneho zastupiteľstva, voľba ich predsedov a členov z radov poslancov
s. 11 · r. 580
vystúpenie
bod 12 · Návrh zmeny Programového rozpočtu Mestskej časti Košice – Sever na rok 2022 (4. rozpočtové opatrenie)
s. 13 · r. 695
vystúpenie
bod 12 · Návrh zmeny Programového rozpočtu Mestskej časti Košice – Sever na rok 2022 (4. rozpočtové opatrenie)
s. 13 · r. 705

stiahnuť 53 záznamov ako CSV (bez textu, len bod programu a miesto v zápisnici)

Hlasovanie na zasadnutiach

Prečo tu nie je podiel „za“. Na Severe úrad zverejňuje menný zoznam len pri prijatých uzneseniach — hlasovania, ktoré skončili neprijatím, v pruhu nie sú. Prevaha zelenej preto znamená, že ide o prijaté uznesenia, nie postoj poslanca. Podiel „za“ ani zhodu s väčšinou neuvádzame. Pri každom čísle je slovo; farba je len doplnok.

zaprotizdržal saprítomný, nehlasovalneprítomný pri hlasovaní

2022–2026MsZ Košice
hlasovania ani zápisnice mesta zatiaľ nespracúvame — počty nepoznáme
Staršie obdobia (1)
2022–2026MZ Sever · 28. 11. 2022 – 7. 10. 2026
za 147 · proti 1 · zdržal sa 4 · nehlasoval 0 · neprítomný 8
spolu 160 hlasovaní s menným zoznamom počas mandátu
zasadnutia s menným zoznamom (zdroj čísel)

Hlasovania s menným zoznamom v tomto období máme od 28. 11. 2022 do 7. 10. 2026.

Hlasy sú z menných zoznamov pri uzneseniach a rátajú sa len z času mandátu — náhradník má súčty od sľubu, nie z celého obdobia. Počet hlasovaní nehovorí nič o ich obsahu ani výsledku.

Účasť na zasadnutiach (kto bol prítomný) zatiaľ neuvádzame: zápisnice uvádzajú prítomných len počtom a odkazom na prezenčnú listinu, ktorú nemáme, a neprítomných len čiastočne — zdroj účasti zatiaľ nemáme.

Zdroje a hranice dát

1Zoznamy poslancov MZ Sever máme od volieb 2010 — pre 2010 z uznesenia o zložení sľubu poslancov (menný zoznam zvolených poslancov MČ za 2010 Štatistický úrad SR v nami spracovaných súboroch nenesie); výsledky volieb ŠÚ SR máme od 2014. Staršie voľby v našich dátach nie sú — kto bol zvolený v prvých voľbách, ktoré máme, mohol byť poslancom aj skôr. Preto „najmenej“.
2Zápisnice MZ Sever máme od roku 2012, menné zoznamy od roku 2012 (zápisnice od 21. 11. 2012, menné zoznamy od 6. 8. 2012). Mandát pred tým je šrafa — počty nepoznáme, nie je to nula.
3Dosah dát: posledná spracovaná zápisnica 29. 4. 2026, posledný menný zoznam 7. 10. 2026. Novšie v našich dátach zatiaľ nie sú. Čísla končia týmto dátumom, nie dneškom.

Odkiaľ sú čísla

  • Mandáty, obvody a hlasy vo voľbách — výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí, Štatistický úrad SR: 2014 · 2018 · 2022. Mandáty spájame podľa rovnakého celého mena pri územnej nadväznosti: tá istá mestská časť, alebo poslanec mesta a mestská časť jeho obvodu v danom roku (zloženie obvodov mesta máme pre 2014, 2018 a 2022). Pre roky 2006 a 2010 zloženie obvodov zdroj neuvádza: mandát poslanca mesta z tých rokov preto pripájame podľa čísla obvodu a zloženia obvodov z roku 2014 a pri osobe to uvádzame. Dvoch zvolených s rovnakým menom v tej istej samospráve a roku nespájame.
  • Nástup náhradníka a zánik mandátu — zápisnice a uznesenia zastupiteľstva (sľub náhradníka, konštatovanie zániku). Dôvod zániku neuvádzame.
  • Hlasovanie — menné zoznamy pri uzneseniach a protokoloch MZ Sever; úrad zverejňuje menný zoznam len pri prijatých uzneseniach.
  • Činnosť na zasadnutiach — texty zápisníc zastupiteľstva (PDF úradu); vystúpenia, faktické poznámky, interpelácie a vlastné návrhy rozpoznáva deterministický program podľa pravidiel rokovacieho poriadku, každý záznam vedie na stranu zápisnice. Počty sú len z času mandátu a len zo zasadnutí, ku ktorým zápisnicu máme.
  • Dĺžka funkcie — zjednotenie intervalov všetkých mandátov (súbežný mandát v meste sa nepripočíta druhýkrát), počet dní → roky a mesiace (rok = 365,2425 dňa, zaokrúhľujeme nadol); koniec trvajúceho mandátu je posledný doklad v dátach.

Čo tieto čísla nehovoria

  • Počet hlasovaní nehovorí nič o ich obsahu, dôležitosti ani výsledku. Web poslancov nehodnotí, neporovnáva a nezoraďuje podľa počtov.
  • Prácu v komisiách, v miestnej rade, s obyvateľmi či na úrade menné zoznamy zastupiteľstva nezachytia.
  • Pruh hlasovania je len z hlasovaní, ku ktorým existuje menný zoznam (úrad zverejňuje menný zoznam len pri prijatých uzneseniach), nie zo všetkých hlasovaní zastupiteľstva.
  • Počet vystúpení, interpelácií či návrhov nehovorí nič o ich obsahu, kvalite ani výsledku.
  • Zápisnica je zhrnutie, nie doslovný prepis; zapisovatelia zapisujú rozpravu rôzne podrobne, preto sa počty z rôznych rokov a mestských častí nedajú porovnať ako činnosť ľudí.
  • Náhradník alebo poslanec, ktorému mandát zanikol, mal mandát kratšie — všetky počty sú len z času jeho mandátu.