Poslanci — kto, odkedy a ako hlasujú

Obdobie 2022–2026: 11 mandátov · 11 ľudí · 23 zasadnutí v dátach (28. 11. 2022 – 7. 10. 2026) · 160 hlasovaní s menným zoznamom

Obdobie 2018–2022: 13 mandátov · 13 ľudí · 18 zasadnutí v dátach (10. 12. 2018 – 23. 9. 2022) · 193 hlasovaní s menným zoznamom

Obdobie 2014–2018: 13 mandátov · 15 ľudí (2 mandáty zanikli · 2 nástupy náhradníkov) · 23 zasadnutí v dátach (2. 2. 2015 – 12. 9. 2018) · 280 hlasovaní s menným zoznamom

Obdobie 2010–2014: 23 mandátov · 26 ľudí (3 mandáty zanikli) · 18 zasadnutí v dátach (6. 8. 2012 – 8. 10. 2014) · 188 hlasovaní s menným zoznamom

Pás pri mene ukazuje, kedy bol človek poslancom — všetci majú rovnakú časovú mierku, takže celé zastupiteľstvo sa číta ako jeden časový graf. Poradie je abecedné podľa priezviska; iné poradie zámerne neponúkame. Počty z rokovania (vystúpenia, faktické poznámky, interpelácie, vlastné návrhy) sú v profile každého poslanca, nie v zozname.

1zoznamy od 2010 (z uznesenia o sľube; výsledky volieb ŠÚ SR máme od 2014) — staršie nemáme2zápisnice MZ Sever od 2012 · menné zoznamy od 20123dosah: zápisnice do 29. 4. 2026 · menné zoznamy do 7. 10. 2026

mandát v domovskej MČ (čiarka = nové obdobie)iná mestská časťmestské zastupiteľstvo (spodná linka)celé obdobie, mandát len časťpred prvými voľbami v dátach (stĺpec „?“)posledný doklad v dátach

zaprotizdržal saprítomný, nehlasovalneprítomný pri hlasovaní

Tabuľka Priebeh hlasovania vzniká len pri PRIJATOM uznesení. Neúspešné návrhy a procedurálne hlasovania (voľba komisií, schválenie programu) uznesenie neprodukujú, takže menoslov k nim neexistuje. Štatistika poslanca z týchto dát preto nie je jeho úplná bilancia.

Hlasovanie: Na Severe úrad zverejňuje menný zoznam len pri prijatých uzneseniach — hlasovania, ktoré skončili neprijatím, v pruhu nie sú. Prevaha zelenej preto znamená, že ide o prijaté uznesenia, nie postoj poslanca. Podiel „za“ ani zhodu s väčšinou neuvádzame. Pri každom čísle je slovo; farba je len doplnok.

Súčasné zastupiteľstvo · obdobie 2022–2026abecedne podľa priezviska · iné poradie zámerne neponúkame

Jozef Filipkoobvod 2aj MsZ Košice 2006–2014 · aj MsZ Košice 2018–2022 · mandáty MsZ Košice 2006–2010, 2010–2014 (obvod 1) pripojené len podľa čísla obvodu mesta v zložení z roku 2014 — zloženie obvodov mesta v rokoch 2006 a 2010 zdroj neuvádza
najmenej19 r. 10 m.4 obdobia · od 2010
za 146 · proti 7 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 156 z 160 počas mandátu (98 %)
Alžbeta Končekobvod 2prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · od 2022
za 138 · proti 0 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 141 z 160 počas mandátu (88 %)
Zdenka Košováobvod 1prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · od 2022
za 154 · proti 0 · zdržal sa 0
za, proti alebo zdržal sa: 154 z 160 počas mandátu (96 %)
Matej Kundrátobvod 1prvé obdobie v dátach od 2010 · aj MsZ Košice od 2022
3 r. 11 m.1 obdobie · od 2022
za 147 · proti 1 · zdržal sa 4
za, proti alebo zdržal sa: 152 z 160 počas mandátu (95 %)
Igor Kupecobvod 1prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · od 2022
za 156 · proti 0 · zdržal sa 2
za, proti alebo zdržal sa: 158 z 160 počas mandátu (99 %)
7 r. 10 m.2 obdobia · od 2018
za 138 · proti 4 · zdržal sa 5
za, proti alebo zdržal sa: 147 z 160 počas mandátu (92 %)
Martin Pavlovobvod 1prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · od 2022
za 156 · proti 0 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 159 z 160 počas mandátu (99 %)
7 r. 10 m.2 obdobia · od 2018
za 141 · proti 6 · zdržal sa 4
za, proti alebo zdržal sa: 151 z 160 počas mandátu (94 %)
Vladimír Vágásiobvod 3mandát 2014–2018 zanikol 14. 12. 2017
najmenej10 r. 11 m.3 obdobia · 2010–2017, od 2022
za 118 · proti 4 · zdržal sa 5
za, proti alebo zdržal sa: 127 z 160 počas mandátu (79 %)
Erik Weissobvod 2prvé obdobie v dátach od 2010 · aj MsZ Košice od 2022
3 r. 11 m.1 obdobie · od 2022
za 144 · proti 1 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 148 z 160 počas mandátu (93 %)
Vladimír Žiarnýobvod 3prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · od 2022
za 102 · proti 3 · zdržal sa 2
za, proti alebo zdržal sa: 107 z 160 počas mandátu (67 %)

Zastupiteľstvo · obdobie 2018–2022abecedne podľa priezviska · iné poradie zámerne neponúkame

Milan Baraníkobvod 3prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2018–2022
za 171 · proti 1 · zdržal sa 0
za, proti alebo zdržal sa: 172 z 193 počas mandátu (89 %)
najmenej7 r. 9 m.2 obdobia · od 27. 1. 2011 do 15. 11. 2014, 2018–2022
za 160 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 161 z 193 počas mandátu (83 %)
Jozef Filipkoobvod 2aj MsZ Košice 2006–2014 · aj MsZ Košice 2018–2022 · mandáty MsZ Košice 2006–2010, 2010–2014 (obvod 1) pripojené len podľa čísla obvodu mesta v zložení z roku 2014 — zloženie obvodov mesta v rokoch 2006 a 2010 zdroj neuvádza
najmenej19 r. 10 m.4 obdobia · od 2010
za 188 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 189 z 193 počas mandátu (98 %)
Pavol Holečkoobvod 3prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2018–2022
za 185 · proti 0 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 188 z 193 počas mandátu (97 %)
Monika Kokoškováobvod 2prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2018–2022
za 162 · proti 5 · zdržal sa 13
za, proti alebo zdržal sa: 180 z 193 počas mandátu (93 %)
najmenej7 r. 11 m.2 obdobia · 2010–2014, 2018–2022
za 192 · proti 0 · zdržal sa 0
za, proti alebo zdržal sa: 192 z 193 počas mandátu (99 %)
7 r. 10 m.2 obdobia · od 2018
za 127 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 128 z 193 počas mandátu (66 %)
7 r. 10 m.2 obdobia · od 2018
za 171 · proti 0 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 174 z 193 počas mandátu (90 %)
Martin Rogovskýobvod 1prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2018–2022
za 177 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 178 z 193 počas mandátu (92 %)
Mária Sadovskáobvod 1prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2018–2022
za 190 · proti 0 · zdržal sa 2
za, proti alebo zdržal sa: 192 z 193 počas mandátu (99 %)
najmenej7 r. 11 m.2 obdobia · 2010–2014, 2018–2022
za 139 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 140 z 193 počas mandátu (73 %)
Andreja Takáčováobvod 3prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2018–2022
za 179 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 180 z 193 počas mandátu (93 %)
najmenej4 r. 4 m.2 obdobia · od 18. 6. 2014 do 15. 11. 2014, 2018–2022
za 189 · proti 1 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 193 z 193 počas mandátu (100 %)

Zastupiteľstvo · obdobie 2014–2018abecedne podľa priezviska · iné poradie zámerne neponúkame

Štefan Baláž · prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 175 · proti 1 · zdržal sa 14
za, proti alebo zdržal sa: 190 z 280 počas mandátu (68 %)
Kosmas Bekiaris · prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 261 · proti 2 · zdržal sa 13
za, proti alebo zdržal sa: 276 z 280 počas mandátu (99 %)
Peter Blišťan · prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 188 · proti 2 · zdržal sa 16
za, proti alebo zdržal sa: 206 z 280 počas mandátu (74 %)
Jozef Filipko · aj MsZ Košice 2006–2014 · aj MsZ Košice 2018–2022 · mandáty MsZ Košice 2006–2010, 2010–2014 (obvod 1) pripojené len podľa čísla obvodu mesta v zložení z roku 2014 — zloženie obvodov mesta v rokoch 2006 a 2010 zdroj neuvádza
najmenej19 r. 10 m.4 obdobia · od 2010
za 228 · proti 4 · zdržal sa 17
za, proti alebo zdržal sa: 249 z 280 počas mandátu (89 %)
Marcel Gibóda · prvé obdobie v dátach od 2010 · aj MsZ Košice od 2014
11 r. 10 m.1 obdobie · 2014–2018
za 114 · proti 30 · zdržal sa 58
za, proti alebo zdržal sa: 202 z 280 počas mandátu (72 %)
Erik Haľko · prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 195 · proti 1 · zdržal sa 14
za, proti alebo zdržal sa: 210 z 280 počas mandátu (75 %)
najmenej7 r. 11 m.2 obdobia · 2010–2018
za 159 · proti 0 · zdržal sa 11
za, proti alebo zdržal sa: 170 z 280 počas mandátu (61 %)
Dagmar Kažimírová · prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 268 · proti 0 · zdržal sa 9
za, proti alebo zdržal sa: 277 z 280 počas mandátu (99 %)
Štefan Kertés · prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 215 · proti 0 · zdržal sa 5
za, proti alebo zdržal sa: 220 z 280 počas mandátu (79 %)
Tomáš Kišidayobvod 1náhradník od 10. 1. 2018
0 r. 9 m.časť obdobia · od 10. 1. 2018
za 24 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 25 z 33 počas mandátu (76 %)
Jaroslav Polaček · prvé obdobie v dátach od 2010 · aj MsZ Košice 2014–2018
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 145 · proti 33 · zdržal sa 51
za, proti alebo zdržal sa: 229 z 280 počas mandátu (82 %)
Anton Švajlen · prvé obdobie v dátach od 2010
3 r. 11 m.1 obdobie · 2014–2018
za 254 · proti 1 · zdržal sa 18
za, proti alebo zdržal sa: 273 z 280 počas mandátu (98 %)
Pavol Železníkobvod 3náhradník od 8. 8. 2018
najmenej4 r. 2 m.2 obdobia · 2010–2014, od 8. 8. 2018 do 10. 11. 2018
za 10 · proti 0 · zdržal sa 0
za, proti alebo zdržal sa: 10 z 11 počas mandátu (91 %)

Mandát v tomto období skončilhlasy len za čas mandátu

Vladimír Vágási · mandát 2014–2018 zanikol 14. 12. 2017
najmenej10 r. 11 m.3 obdobia · 2010–2017, od 2022
za 49 · proti 0 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 52 z 247 počas mandátu (21 %)
Anna Zimmermannová · mandát 2014–2018 zanikol 13. 7. 2018
najmenej7 r. 7 m.2 obdobia · 2010–2018
za 172 · proti 3 · zdržal sa 9
za, proti alebo zdržal sa: 184 z 269 počas mandátu (68 %)

Zastupiteľstvo · obdobie 2010–2014abecedne podľa priezviska · iné poradie zámerne neponúkame

najmenej7 r. 9 m.2 obdobia · od 27. 1. 2011 do 15. 11. 2014, 2018–2022
za 163 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 164 z 188 počas mandátu (87 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 103 · proti 2 · zdržal sa 6
za, proti alebo zdržal sa: 111 z 188 počas mandátu (59 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 113 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 114 z 188 počas mandátu (61 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 66 · proti 0 · zdržal sa 0
za, proti alebo zdržal sa: 66 z 188 počas mandátu (35 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 118 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 119 z 188 počas mandátu (63 %)
Jozef Filipko · aj MsZ Košice 2006–2014 · aj MsZ Košice 2018–2022 · mandáty MsZ Košice 2006–2010, 2010–2014 (obvod 1) pripojené len podľa čísla obvodu mesta v zložení z roku 2014 — zloženie obvodov mesta v rokoch 2006 a 2010 zdroj neuvádza
najmenej19 r. 10 m.4 obdobia · od 2010
za 177 · proti 0 · zdržal sa 2
za, proti alebo zdržal sa: 179 z 188 počas mandátu (95 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 125 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 126 z 188 počas mandátu (67 %)
najmenej0 r. 4 m.časť obdobia · od 18. 6. 2014
za 21 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 22 z 22 počas mandátu (100 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 29 · proti 4 · zdržal sa 5
za, proti alebo zdržal sa: 38 z 188 počas mandátu (20 %)
najmenej7 r. 11 m.2 obdobia · 2010–2018
za 136 · proti 0 · zdržal sa 6
za, proti alebo zdržal sa: 142 z 188 počas mandátu (76 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 102 · proti 4 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 107 z 188 počas mandátu (57 %)
najmenej1 r. 1 m.časť obdobia · od 9. 10. 2013
za 49 · proti 0 · zdržal sa 4
za, proti alebo zdržal sa: 53 z 68 počas mandátu (78 %)
najmenej7 r. 11 m.2 obdobia · 2010–2014, 2018–2022
za 174 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 175 z 188 počas mandátu (93 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 169 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 170 z 188 počas mandátu (90 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 54 · proti 1 · zdržal sa 20
za, proti alebo zdržal sa: 75 z 188 počas mandátu (40 %)
najmenej7 r. 11 m.2 obdobia · 2010–2014, 2018–2022
za 160 · proti 0 · zdržal sa 2
za, proti alebo zdržal sa: 162 z 188 počas mandátu (86 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 127 · proti 0 · zdržal sa 2
za, proti alebo zdržal sa: 129 z 188 počas mandátu (69 %)
František Ténai · aj MsZ Košice od 2018
najmenej11 r. 10 m.1 obdobie · 2010–2014
za 101 · proti 14 · zdržal sa 27
za, proti alebo zdržal sa: 142 z 188 počas mandátu (76 %)
najmenej4 r. 4 m.2 obdobia · od 18. 6. 2014 do 15. 11. 2014, 2018–2022
za 21 · proti 0 · zdržal sa 1
za, proti alebo zdržal sa: 22 z 22 počas mandátu (100 %)
Vladimír Vágási · mandát 2014–2018 zanikol 14. 12. 2017
najmenej10 r. 11 m.3 obdobia · 2010–2017, od 2022
za 139 · proti 0 · zdržal sa 4
za, proti alebo zdržal sa: 143 z 188 počas mandátu (76 %)
najmenej3 r. 11 m.1 obdobie · 2010–2014
za 169 · proti 0 · zdržal sa 2
za, proti alebo zdržal sa: 171 z 188 počas mandátu (91 %)
Anna Zimmermannová · mandát 2014–2018 zanikol 13. 7. 2018
najmenej7 r. 7 m.2 obdobia · 2010–2018
za 171 · proti 1 · zdržal sa 4
za, proti alebo zdržal sa: 176 z 188 počas mandátu (94 %)
Pavol Železník · náhradník od 8. 8. 2018
najmenej4 r. 2 m.2 obdobia · 2010–2014, od 8. 8. 2018 do 10. 11. 2018
za 182 · proti 1 · zdržal sa 3
za, proti alebo zdržal sa: 186 z 188 počas mandátu (99 %)

Mandát v tomto období skončilhlasy len za čas mandátu

Andrea Miklošová · mandát 2010–2014 zanikol 8. 10. 2013
najmenej2 r. 10 m.1 obdobie · 2010–2013
za 63 · proti 0 · zdržal sa 0
za, proti alebo zdržal sa: 63 z 119 počas mandátu (53 %)
Natália Novitzká · mandát 2010–2014 zanikol, deň doklad neuvádza
dĺžka nie je určená1 obdobie · 2010–2014
hlasovanie nepočítame — dôvod je v profile
Marcel Vargovčák · mandát 2010–2014 zanikol, deň doklad neuvádza
dĺžka nie je určená1 obdobie · 2010–2014
hlasovanie nepočítame — dôvod je v profile

Ako čítať riadok

Jozef Filipko

4 pásy za sebou = 4 zvolenia (čiarka = deň volieb). Šípka vľavo: staršie voľby v našich dátach nie sú, mandát mohol začať skôr. Linka pod pásom = mestské zastupiteľstvo 2006–2022.

Tomáš Kišiday

Prerušovaný obrys = celé volebné obdobie, plný pás = mandát od sľubu 10. 1. 2018. Kratší pás je kratší mandát, nie hodnotenie.

Alžbeta Konček

Jeden pás od volieb 2022. Iný mandát v zoznamoch zvolených, ktoré máme, nemá — „prvé obdobie v dátach“.

Jozef Filipko

Tenká linka pod pásom = mandát v mestskom zastupiteľstve (od 2006). Jeho zápisnice a hlasovania zatiaľ nespracúvame — počty nepoznáme, nie sú nulové.

1Zoznamy poslancov MZ Sever máme od volieb 2010 — pre 2010 z uznesenia o zložení sľubu poslancov (menný zoznam zvolených poslancov MČ za 2010 Štatistický úrad SR v nami spracovaných súboroch nenesie); výsledky volieb ŠÚ SR máme od 2014. Staršie voľby v našich dátach nie sú — kto bol zvolený v prvých voľbách, ktoré máme, mohol byť poslancom aj skôr. Preto „najmenej“.
2Zápisnice MZ Sever máme od roku 2012, menné zoznamy od roku 2012 (zápisnice od 21. 11. 2012, menné zoznamy od 6. 8. 2012). Mandát pred tým je šrafa — počty nepoznáme, nie je to nula.
3Dosah dát: posledná spracovaná zápisnica 29. 4. 2026, posledný menný zoznam 7. 10. 2026. Novšie v našich dátach zatiaľ nie sú. Čísla končia týmto dátumom, nie dneškom.

Prečo tu nie je rebríček